Ortodoncja

leczymy bez bólu

Leczenie stomatologiczne w narkozie to pełny spokój podczas zabiegu dla Pacjenta

Specjalistyczna opieka

Sprawdzony i doświadczony zespół to gwarancja profesjonalizmu i bezpieczeństwa zdrowia Pacjenta.

Umów wizytę

POKAŻ NUMER

Ortodoncja

W naszej Klinice zajmujemy się również leczeniem wad zgryzu u dorosłych i dzieci.

 

Ortodoncja to dziedzina zajmująca się m.in. problemem zgryzów otwartych (zęby górne nie kontaktują się z zębami dolnymi), zgryzów głębokich, leczeniem stłoczeń zębów (jest to ustawienie zębów na zewnątrz lub od wewnątrz łuku zębowego), tyłozgryzów (gdy zęby dolne położone są znacząco dotylnie w stosunku do zębów górnych), przodozgryzów (zęby dolne położone są przed zębami górnymi), zgryzów krzyżowych, szpar.

 

Skrzywione lub znajdujące się w niewłaściwym miejscu zęby mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie, samopoczucie i wygląd Pacjenta.

Zęby skrzywione oraz zęby, które nie pasują do siebie, są trudniejsze w czyszczeniu a więc wpływają na higienę jamy ustnej. Pacjent borykający się z powyższymi problemami narażony jest na szybszą utratę zębów na skutek próchnicy  i chorób przyzębia.

 

Korzyści z leczenia ortodontycznego obejmują nie tylko poprawę stanu zdrowia jamy ustnej, zwiększając tym samym szansę na zachowanie zębów przez całe życie, ale również gwarantują poprawę wyglądu.

 

Poza poprawą wyglądu i dobrego samopoczucia Pacjenta, prawidłowo przeprowadzone leczenie ortodontyczne nie tylko ułatwia dbanie o higienę jamy ustnej, co w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia liczby ubytków i poprawy stanu uzębienia ale może likwidować dolegliwości bólowe związane z dysfunkcją stawów skroniowo-żuchwowych  a nawet opóźniać procesy starzenia się twarzy.

 

Dodatkowo leczenie ortodontyczne u dzieci pozwala eliminować próchnicę, wady zgryzu i wynikające z nich nieprawidłowości np. wady wymowy.

 

W przypadku Pacjentów dorosłych z brakami w uzębieniu ortodoncja pozwala na poprawę zgryzu, która umożliwia późniejsze leczenie protetyczne lub implantologiczne.

Aparaty ortodontyczne

Do leczenia wad zgryzu ortodoncja wykorzystuje aparaty ortodontyczne. Zależnie od wady zgryzu oraz wieku Pacjenta lekarz może zalecić wybór aparatu stałego lub ruchomego. Aparaty ruchome są przeznaczone głównie dla dzieci, u których rozpoczęto leczenie w okresie uzębienia mieszanego. W niektórych przypadkach aparaty ruchome można stosować także u dorosłych Pacjentów, którym częściej poleca się jednak o wiele bardziej skuteczne aparaty stałe.

Jeśli obserwujesz u siebie lub u swojego dziecka chociaż jeden z wyżej wymienionych objawów powinieneś zgłosić się na konsultacje ortodontyczną.
Serdecznie zapraszamy!

Twój uśmiech jest dla nas
najważniejszy

Sprawdź co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić

bon podarunkowy dentysta opole

BON PODARUNKOWY NA ZABIEGI STOMATOLOGICZNE

SPRAW NIESPODZIANKĘ NAJBLIŻSZYM,

ZADBAJ O ICH PIĘKNY UŚMIECH I ZDROWE ZĘBY