Leczenie endodontyczne

leczymy bez bólu

Leczenie stomatologiczne w narkozie to dla Pacjenta pełny spokój podczas zabiegu

Specjalistyczna opieka

Sprawdzony i doświadczony zespół to gwarancja profesjonalizmu i bezpieczeństwa zdrowia Pacjenta.

Umów wizytę

POKAŻ NUMER

CZYM JEST
ENDODONCJA ?

Leczenie endodontyczne  polega na usunięciu miazgi (żywej, zmienionej zapalnie lub martwej) z komory i kanałów korzeniowych, dokładnym oczyszczeniu wewnętrznych ścian korzeni zęba, wypłukaniu i odkażeniu wnętrza zęba, osuszeniu i szczelnym wypełnieniu kanałów korzeniowych na całej długości.

 

Zabieg ten mocno ingeruje w zęba, dlatego często wymagana jest jego skomplikowana odbudowa. Zazwyczaj wystarczające jest zastosowanie wypełnienia w postaci materiału kompozycyjnego.

 

W wypadku zębów tylnych, a zwłaszcza trzonowych, ryzyko złamania zęba leczonego kanałowo jest większe. Wówczas zaleca się pokrycie go koroną prodentyczną.

.

klinika stomatologiczno medyczna opole

ZABIEG Z ZAKRESU ENDODONCJI

Ponieważ endodoncja zajmuje się poważnymi zabiegami w obrębie kanałów zęba, warto oddać się w ręce profesjonalistów. W naszej Klinice świadczymy usługi na najwyższym poziomie, dzięki czemu leczenie przebiega szybko i bez komplikacji. Korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu a podczas leczenia łączymy wieloletnie doświadczenie oraz nowoczesne technologie wraz z zastosowaniem wysokiej klasy materiałów do wypełnienia.

 

Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić naszym Pacjentom komfort i poczucie bezpieczeństwa podczas wykonywania zabiegów endodontycznych. Wiemy, jak duży stres wiąże się z podjęciem leczenia stomatologicznego, a w szczególności z leczeniem kanałowym. Wiele osób obawia się i odkłada tę decyzję. To błąd, który prowadzi do pogłębienia dolegliwości. Im szybciej zdecydują się Państwo na podjęcie leczenia, tym mniejsze ryzyko występowania komplikacji i trudności w leczeniu.

LECZENIE
ENDODONTYCZNE

W klinice stomatologicznej MEDITEKA,

leczenie kanałowe (endodontyczne) to często wykonywana procedura stomatologiczna umożliwiająca utrzymanie „chorego” zęba w jamie ustnej Pacjenta na wiele lat.

.

Twój uśmiech jest dla nas
najważniejszy

Sprawdź co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić

bon podarunkowy dentysta opole

BON PODARUNKOWY NA ZABIEGI STOMATOLOGICZNE

SPRAW NIESPODZIANKĘ NAJBLIŻSZYM,

ZADBAJ O ICH PIĘKNY UŚMIECH I ZDROWE ZĘBY