medycyna estetyczna

Centrum medyczne

Nie czekaj w kolejce na wizytę u lekarza specjalisty, zadbaj o swoje zdrowie już teraz. Umów wizytę i ciesz się z życia.

Specjalistyczna opieka

Sprawdzony i doświadczony zespół to gwarancja profesjonalizmu i bezpieczeństwa zdrowia Pacjenta.

Umów wizytę

ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Klinika medyczna MEDITEKA to miejsce, w którym kompleksowo zajmujemy się problemami  skóry.

To miejsce, w którym każdy Pacjent uzyska profesjonalną pomoc z zakresu zabiegów medycyny estetycznej. Chcemy Państwu zaproponować zabiegi, które nie tylko pozwalają zachować urodę w walce  z procesem starzenia , ale przede wszystkim zachować dobrą kondycję psychiczną. Decydując się na zabiegi medycyny estetycznej zmierzamy w kierunku odmłodzenia naszej skóry i poprawy jej wyglądu.

Medycyna estetyczna jest  coraz popularniejszą metodą poprawy wyglądu. Obejmuje ona szeroki obszar zabiegów, których celem jest nie tylko podniesienie atrakcyjności fizycznej

Pacjenta, ale także komfortu życia. Zabiegi medycyny estetycznej zorientowane są na  działania zapobiegawcze, skupione wokół profilaktyki przeciwstarzeniowej, mające odtworzyć stan skóry sprzed procesu starzenia.

 Do wszystkich pacjentów podchodzimy indywidualnie wiedząc, że każdy ma inne potrzeby i oczekiwania.

Wszystkie zabiegi dotyczące zabiegów medycyny estetycznej poprzedzone są konsultacją lekarską

 

mediteka

oferta

zabiegi medycyny estetycznej

Jest zabiegiem polegającym na śródskórnym podawaniu małych dawek leków, preparatów odżywczych oraz substancji aktywnych.

 

Mezoterapia jest metodą uznawaną za jedną z najskuteczniejszych jeśli chodzi o walkę z utratą jędrności skóry. Składniki użyte podczas tej metody są naturalnie występującymi
w skórze substancjami, które przyczyniają się do jej  prawidłowego nawilżenia jak i napięcia.

 

Efektem zabiegu jest usunięcie drobnych zmarszczek, odbudowa włókien kolagenowych oraz elastynowych, które wpływają na jędrność skóry, jak i zapobieganie procesom starzenia.

 

Ta niechirurgiczna metoda sprawia, że w tkance podskórnej poprawia się mikrokrążenie. Po zabiegu skóra staje się młodsza, wypoczęta oraz dobrze odżywiona.

 

Mezoterapia igłowa stosowana w obrębie twarzy, przyczynia się do zwiększenia poziomu elastyczności skóry oraz likwidowania obrzęków i cieni pod oczami, co pozwala na przywrócenie świeżego, pełnego blasku spojrzenia i młodzieńczego wyglądu.

Toksyna botulinowa blokuje zakończenia nerwowo- mięśniowe, przez co mięsień jest czasowo porażony, nie kurczy się i w ten sposób nie dochodzi do  zaginania skóry, czyli powstawania zmarszczek.


Jest w stanie wyrównać drobne asymetrie na twarzy, często okolice, w których aplikuje się preparat to także czoło i okolice oczu. Kiedy widoczne są efekty zabiegu? Zwykle już po 3 do 10 dniach. Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

 

Od 3 do 12 miesięcy.


Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, zastrzyki z toksyny botulinwej są praktycznie bezbolesne, a sam zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Działanie leku jest odwracalne, nie wywołuje żadnych skutków ubocznych ani uczuleń.

To procedura terapeutyczna stworzona przez połączenie dwóch zabiegów jakimi jest mezoterapia z użyciem kwasu hialuronowego oraz zabieg usuwania zmarszczek toksyną botulinową (botox).

Metoda ta stanowi jedną z najnowszych sposobów odmładzania twarzy wykorzystywanych do podtrzymywania piękna skóry przez lekarzy medycyny estetycznej.

Zabieg polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w małych dawkach wraz z kwasem hialuronowym, dzięki czemu uzyskujemy efekt jednolitego wygładzenia skóry.

 

Użycie kwasu hialuronowego jak również aminokwasów oraz witamin sprawia, że skóra staje się odżywiona, nawilżona oraz odbudowana, natomiast użycie botoksu przyczynia się do usunięcia delikatnych defektów skóry, a także powoduje jej rewitalizację.

Cały zabieg wpływa znacząco na polepszenie wyglądu ogólnego skóry. Ta metoda walki z czasem jest doskonałym rozwiązaniem dla osób chcących posiadać zdecydowanie młodszą, bardziej gładką skórę.

 

Efekty widoczne są po tygodniu od zabiegu, przy czym efekt poprawy napięcia i wygładzenia skóry utrzymuje się przez mniej więcej pół roku. Długość czasu utrzymywania się efektów  zabiegu zależny jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta jak i prowadzonego przez niego trybu życia. Mezobotox może być stosowany na skórę twarzy, szyi oraz dekoltu.

Widoczne zmarszczki na twarzy dodają nam lat. Po co je utrzymywać, skoro można się ich pozbyć dosłownie w kilka minut.

 Wypełnianie zmarszczek przy pomocy kwasu hialuronowego stanowi jeden z najbardziej skutecznych zabiegów medycyny estetycznej i zyskuje coraz bardziej na popularności.

W zależności od rodzaju zmarszczek, ich lokalizacji oraz głębokości lekarz dobierze właściwy wypełniacz kwasu hialuronowego. Jest to ważne, gdyż decyduje o efekcie wypełnienia zmarszczek oraz jak długo to wypełnienie będzie się utrzymywać. Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą w ciele człowieka. Odpowiada za właściwe nawilżenie – wiąże i magazynuje w skórze wodę . Niestety tracimy go z wiekiem dlatego jego uzupełnienie jest najlepszym sposobem na wypełnianie zmarszczek.

Preparaty kwasu hialuronowego zawierają lignokainę – substancję miejscowo znieczulającą, co sprawia, że zabieg wypełnienia jest praktycznie bezbolesny.

Zabiegi kwasem hialuronowym przywracają skórze młody wygląd, ujędrniają ją oraz wypełniają głębokie zmarszczki, bruzdy oraz zmarszczki mimiczne, gwarantując naturalny efekt.

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego dotyczą najczęściej: wypełnienia zmarszczek, likwidacji bruzd nosowo- wargowych, powiększania ust, modelowania policzków, modelowania konturów twarzy, brody, czy nosa, wypełnianie doliny łez.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Czas utrzymywania się efektów zabiegu kwasem hialuronowym zależy m.in. od  uwarunkowań genetycznych, trybu życia, diety, czy też miejsca w którym został podany preparat.

Terapia z zastosowaniem kwasu hialuronowego daje niemal natychmiastowe rezultaty  estetyczne, które utrzymują się przez okres około 10-12 miesięcy.

Po tym czasie kwas hialuronowy ulega stopniowej degradacji, aż do całkowitego wchłonięcia. Wówczas można zabieg powtórzyć, nie powodując jakichkolwiek zmian w wyglądzie twarzy.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Preparat otrzymywany z własnej krwi pacjenta. Jest to  stężona zawiesina własnych płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Określane czasami mianem „wampirzego liftingu” posiada udowodnione właściwości korzystnej biostymulacji komórek skóry, w tym fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz tworzenia sieci  nowych naczyń krwionośnych w skórze.

 

Przygotowanie  osocza bogatopłytkowego rozpoczyna się pobraniem krwi od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Ilość pobranej krwi jest różna i zależy od ilości osocza, którą chcemy otrzymać.

 

Probówki z krwią następnie odwirowane w obecności czynnika antykoagulacyjnego.

 

Pozwala to uzyskać frakcję osocza bogatego w płytki. Tak uzyskane osocze , wraz z płytkami wstrzykuje się do skóry wcześniej znieczulonej miejscowo za pomocą kremu.

 

Jakie są efekty zastosowania tego zabiegu?

 

Poprawa elastyczności, struktury, napięcia i gęstości skóry. Skóra sprawia wrażenie młodszej i ma ujednolicony koloryt, skóra jest lepiej ukrwiona dzięki czemu procesy odnowy przebiegają w  niej znacznie szybciej.

Twój uśmiech jest dla nas
najważniejszy

Sprawdź co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić

bon podarunkowy dentysta opole

BON PODARUNKOWY NA ZABIEGI STOMATOLOGICZNE

SPRAW NIESPODZIANKĘ NAJBLIŻSZYM,

ZADBAJ O ICH PIĘKNY UŚMIECH I ZDROWE ZĘBY