POKAŻ NUMER

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

klinika medycyny eststycznej opole
Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Preparat otrzymywany z własnej krwi pacjenta.

Jest to  stężona zawiesina własnych płytek krwi w niewielkiej objętości osocza.

Określane czasami mianem „wampirzego liftingu” posiada udowodnione właściwości korzystnej biostymulacji komórek skóry, w tym fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz tworzenia sieci  nowych naczyń krwionośnych w skórze.

Przygotowanie  osocza bogatopłytkowego rozpoczyna się pobraniem krwi od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Ilość pobranej krwi jest różna i zależy od ilości osocza, którą chcemy otrzymać.

 

Probówki z krwią następnie odwirowane w obecności czynnika antykoagulacyjnego.

Pozwala to uzyskać frakcję osocza bogatego w płytki. Tak uzyskane osocze , wraz z płytkami wstrzykuje się do skóry wcześniej znieczulonej miejscowo za pomocą kremu.

Jakie są efekty zastosowania tego zabiegu?

Osocze ze względu na swoją biokompatybilność, usprawnia proces regeneracji tkanek oraz produkcję nowych naczyń krwionośnych. Aktywizuje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu oraz poprawia pracę komórek macierzystych.

Tym samym wpływa na poprawę elastyczności, struktury, napięcia i gęstości skóry. Skóra sprawia wrażenie młodszej i ma ujednolicony koloryt, skóra jest lepiej ukrwiona dzięki czemu procesy odnowy przebiegają w  niej znacznie szybciej

Wskazania do zabiegu

  • niwelowanie pierwszych oznak starzenia się skóry
  • skóra zmęczona bez napięcia
  • utracony blask skóry

Efekty zabiegów wykonywanych osoczem bogatopłytkowym wykonuje się w serii powtórzeń i utrzymują się nawet do ok. 12 miesięcy w zależności od indywidualnych uwarunkowań Pacjenta.

WAŻNE !

Pamiętać należy, iż prezentowany opis ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Każdorazowo podstawą do wykonania zabiegu jest indywidualna konsultacja lekarska dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa Pacjenta

Pamiętać należy, iż prezentowany opis ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej.

Każdorazowo podstawą do wykonania zabiegu jest indywidualna konsultacja lekarska dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa Pacjenta.

bon podarunkowy dentysta opole

BON PODARUNKOWY NA ZABIEGI STOMATOLOGICZNE

SPRAW NIESPODZIANKĘ NAJBLIŻSZYM,

ZADBAJ O ICH PIĘKNY UŚMIECH I ZDROWE ZĘBY