DINO – specjalny fotel dla dzieci

Stomatologia dziecięca

W klinice stomatologicznej MEDITEKA szczególną troską otaczamy naszych najmłodszych pacjentów.

Posiadamy specjalny gabinet dentystyczny przeznaczony tylko dla dzieci z bajkowym fotelem dentystycznym aby dziecko poczuło się bezpiecznie.

Niezwykle ważne jest dla nas to, aby nasze pociechy objęte były profesjonalną opieką stomatologiczną już od najmłodszych lat. Odwiedzające nas dzieci traktujemy z ogromną dozą empatii. Małych pacjentów otaczamy szczególną opieką, tak aby leczenie przebiegało w przyjemnej atmosferze. I co ważne pozostawiło właściwe, pozytywne skojarzenia.

Pierwszy kontakt z dentystą jest dla dziecka dużym przeżyciem, które kształtuje jego późniejsze nastawienie do wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Leczenie stomatologiczne dzieci wymaga zupełnie innego podejścia niż leczenie dorosłych pacjentów. Przede wszystkim ze względu na strach , jaki dzieci odczuwają przed tym co nieznane.

Nawiązanie relacji dentysty z małym Pacjentem , oraz zdobycie jego zaufania jest dla nas niezwykle ważne.

W trakcie pierwszych wizyt adaptacyjnych dziecko zapoznaje się z gabinetem dentystycznym, oraz personelem medycznym.

W trakcie spotkania lekarz, często w formie zabawy, oswaja małego pacjenta z urządzeniami stomatologicznymi, demonstruje zasady działania nieznanych dla dziecka urządzeń i przedmiotów. Dzięki temu gabinet staje się dla niego miejscem kojarzonym z zabawą i mile spędzonym czasem.

dentysta dla dzieci Opole


bon podarunkowy dentysta opole

BON PODARUNKOWY NA ZABIEGI STOMATOLOGICZNE

SPRAW NIESPODZIANKĘ NAJBLIŻSZYM,

ZADBAJ O ICH PIĘKNY UŚMIECH I ZDROWE ZĘBY