Stomatologia estetyczna

leczymy bez bólu

Leczenie stomatologiczne w narkozie to pełny spokój podczas zabiegu dla Pacjenta

Specjalistyczna opieka

Sprawdzony i doświadczony zespół to gwarancja profesjonalizmu i bezpieczeństwa zdrowia Pacjenta.

Umów wizytę

POKAŻ NUMER

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii zajmująca się poprawą wyglądu naszych zębów. Piękny i zdrowy uśmiech sprawia, że wzrasta nasza samoocena.

Pamiętajmy o tym, że piękny uśmiech jest dzisiaj wręcz konieczny w kontaktach zarówno towarzyskich jak i biznesowych. Jest to nasza wizytówka zdrowia. Stomatologia estetyczna to już nie fanaberia, ale konieczność.

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest już bezpiecznym zabiegiem.

 

W MEDITECE dostępna jest profesjonalna gabinetowa metoda wybielania zębów.

Mowa tu o wybielaniu zębów lampą BEYOND.

 

Przebieg wybielania zębów rozpoczyna się od określenia koloru wyjściowego zębów Pacjenta. W przypadku zalegania na zębach górnych i dolnych kamienia czy osadu, należy u Pacjenta przeprowadzić profesjonalną higienizację, a gdy zachodzi taka potrzeba  konieczne jest również zabezpieczenie istniejących ubytków w strefie estetycznej.

Zabieg wybielania rozpoczyna się od ochrony strefy dziąseł. Następnie na zęby górne i dolne nakłada się materiał wybielający, który jest aktywowany za pomocą zimnego światła emitowanego z lampy BEYOND.

Zabieg jest trzy etapowy, każdy trwa 20 minut odbywa się co 2 dni.

Po upływie tego czasu zabieg wybielania jest zakończony i poddany ocenie Pacjenta. Pacjent otrzymuje ważne informacje dotyczące zasad utrzymania trwałego efektu wybielania.

.

Licówki kompozytowe

Bywają okoliczności, że zęby nie wymagają leczenia z tytułu próchnicy, ale pacjenci nie są po prostu zadowoleni z ich wyglądu. Lekarz może zaproponować odtworzenie lub korektę kształtu zębów nadbudowując za pomocą materiału do wypełnień, lub delikatnie szlifując kontury. Dzięki temu ma możliwość zęba lekko skrócić, wydłużyć czy przemodelować, co pozwoli dopasować jego długość i kształt do zębów sąsiadujących. Mówimy tu o licówkach kompozytowych. Należy jednak zaznaczyć, że licówki kompozytowe są podatne na przebarwienia i nie są tak trwałe jak licówki pełnoceramiczne. Są natomiast znacznie tańszym rozwiązaniem i idealne sprawdzają się przy małych wadach w uzębieniu, zachowując więcej naturalnej struktury zęba. Niestety przez to, że są mniej trwałe muszą być częściej wymieniane.

Licówki porcelanowe

Licówki to rozwiązania stomatologii estetycznej, po które dziś sięgają nie tylko celebryci, ale i wszystkie osoby, którym szczególnie zależy na idealnym pod względem koloru i kształtu wyglądzie uśmiechu.

 

Jest to metoda trwałej korekty zębów dla celów głównie estetycznych.

 

Licówki to bardzo cienkie, indywidualnie przygotowane nakładki  z porcelany, które zostają na stałe osadzone na uprzednio oszlifowane od strony przedniej zęby naturalne.

 

Licówki doskonale maskują wszelkie przebarwienia, także te, których nie udaje się wybielić chemicznie i pozwalają w dość istotnym zakresie zmienić kształty zębów.

Korony porcelanowe

Korony porcelanowe to kolejne rozwiązanie protetyczne, które wymagają rozleglejszej niż licówki ingerencji w strukturę zęba.

 

Ponieważ to wygląd korony głownie odpowiada za estetykę uśmiechu, profesjonalnie wykonane korony porcelanowe pozwalają zupełnie odmienić jego wymiar.

 

Wskazaniem do wykonania koron protetycznych są znaczne ubytki struktury zębów naturalnych, powstałe w wyniku wielokrotnego leczenia, szczególnie kanałowego, urazu i złamania ale także defekty estetyczne, których nie można zniwelować w inny, mniej inwazyjny sposób.

Diastema

Diastema (przerwa) pomiędzy górnymi siekaczami bywa dla wielu osób źródłem kompleksów, a jej likwidacja może podnieść samoocenę i samozadowolenie.

 

Jeśli chodzi nam o szybkie i tymczasowe zamaskowanie diastemy, to możemy skorzystać z estetycznej odbudowy kompozytowej. W tym celu stosuje się specjalny kompozyt, używany również do wstawiania wypełnień.

 

Efekt końcowy zabiegu jest estetyczny, a kolor wypełnienia jest dopasowany do koloru zębów Pacjenta.

klinika stomatologiczno medyczna opole

Twój uśmiech jest dla nas
najważniejszy

Sprawdź co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić

bon podarunkowy dentysta opole

BON PODARUNKOWY NA ZABIEGI STOMATOLOGICZNE

SPRAW NIESPODZIANKĘ NAJBLIŻSZYM,

ZADBAJ O ICH PIĘKNY UŚMIECH I ZDROWE ZĘBY