Leczenie endodontyczne

leczymy bez bólu

Leczenie stomatologiczne w narkozie to pełny spokój podczas zabiegu dla Pacjenta

Specjalistyczna opieka

Sprawdzony i doświadczony zespół to gwarancja profesjonalizmu i bezpieczeństwa zdrowia Pacjenta.

Umów wizytę

CZYM JEST
ENDODONCJA ?

Leczenie endodontyczne  polega na usunięciu miazgi (żywej, zmienionej zapalnie lub martwej) z komory i kanałów korzeniowych, dokładnym oczyszczeniu wewnętrznych ścian korzeni zęba, wypłukaniu i odkażeniu wnętrza zęba, osuszeniu i szczelnym wypełnieniu kanałów korzeniowych na całej długości.

 

Zabieg ten mocno ingeruje w zęba, dlatego często wymagana jest jego skomplikowana odbudowa. Zazwyczaj wystarczające jest zastosowanie wypełnienia w postaci materiału kompozycyjnego.

 

W wypadku zębów tylnych, a zwłaszcza trzonowych, ryzyko złamania zęba leczonego kanałowo jest większe. Wówczas zaleca się pokrycie go koroną prodentyczną.

klinika stomatologiczno medyczna opole

ZABIEG Z ZAKRESU ENDODONCJI

Ponieważ endodoncja zajmuje się poważnymi zabiegami w obrębie kanałów zęba, warto oddać się w ręce profesjonalistów. Nasza Klinika to usługi na najwyższym poziomie, dzięki czemu leczenie przebiega szybko i bez komplikacji. Korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu a podczas leczenia łączymy wieloletnie doświadczenie oraz nowoczesne technologie wraz z zastosowaniem wysokiej klasy materiałów do wypełnienia.

 

Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić naszym Pacjentom komfort i poczucie bezpieczeństwa podczas wykonywania zabiegów endodontycznych. Wiemy, jak duży stres wiąże się z podjęciem leczenia stomatologicznego, a w szczególności z leczeniem kanałowym. Wiele osób obawia się i odkłada tę decyzję. To błąd, który prowadzi do pogłębienia dolegliwości. Im szybciej zdecydują się Państwo na podjęcie leczenia, tym mniejsze ryzyko występowania komplikacji i trudności w leczeniu.

LECZENIE
ENDODONTYCZNE

W klinice stomatologicznej MEDITEKA,

leczenie kanałowe (endodontyczne) to często wykonywana procedura stomatologiczna umożliwiająca utrzymanie „chorego” zęba w jamie ustnej Pacjenta na wiele lat.

Twój uśmiech jest dla nas
najważniejszy

Sprawdź co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić

bon podarunkowy dentysta opole

BON PODARUNKOWY NA ZABIEGI STOMATOLOGICZNE

SPRAW NIESPODZIANKĘ NAJBLIŻSZYM,

ZADBAJ O ICH PIĘKNY UŚMIECH I ZDROWE ZĘBY