POKAŻ NUMER

Dermatologia

dermatolog opole
UMÓW WIZYTĘ
Bartosz Ptak - ZnanyLekarz.pl

Nie czujesz się dobrze, kiedy na powierzchni Twojej skóry pojawia się dyskomfort?

Istnieje ogromna zależność pomiędzy naszym wyglądem zewnętrznym a komfortem psychicznym i poczuciem własnej wartości !

Problemy skórne powodują frustrację i utratę pewności siebie.
Zmieniający się wygląd skóry spowodowany np. chorobą może wywoływać trudności w budowaniu relacji z innymi osobami, powodować brak akceptacji siebie a nawet prowadzić do stanów depresyjnych.

Skóra chroni nas, zdobi oraz sprawia, że w niej właśnie, czujemy się najlepiej!

Na szczęście istnieje kilka kroków, które pomogą przywrócić skórze równowagę, a Pacjentowi uśmiech i poczucie własnej wartości.
Aby mogła nam służyć jak najdłużej, należy o nią zadbać a w szczególności sprawdzać wszelkie niepokojące na niej zmiany.

Specjalistą w dziedzinie chorób skóry włosów i paznokci diagnozującym, leczącym i pomagającym w profilaktyce jest dermatolog.

Lekarz bada skórę oraz szuka możliwych przyczyn nieprawidłowości w jej wyglądzie.

Kiedy zgłosić się do lekarza dermatologa?

Do dermatologa należy zgłosić się za każdym razem, kiedy zauważamy u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy w wyglądzie oraz funkcjonowaniu skóry, włosów czy paznokci.


Warto pamiętać, że niepokojące zmiany często są następstwem chorób wewnętrznych, np. alergii, czy też
zmian hormonalnych.

W naszej Klinice zdiagnozuje Państwa doświadczony specjalista dermatolog dr Bartosz Ptak.

Doktor jest Absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Przez okres 2 lat szkolenie specjalizacyjne odbywał w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii we Wrocławiu oraz w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu.
Pan Doktor jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz prelegentem na konferencjach dermatologicznych, w tym z nagrodami za najlepszą prezentację. Dodatkowo jest
autorem wielu publikacji dermatologicznych.
Pan doktor Bartosz nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności biorąc udział w licznych szkoleniach i konferencjach.

W szczególnym kręgu zainteresowań doktora
znajdują się:

 • diagnostyka i leczenie trądziku pospolitego, trądziku różowatego
 • diagnostyka i leczenie łuszczycy
 • diagnostyka i leczenie atopowego zapalenia skóry
 • przygotowanie i kwalifikacja pacjentów z łuszczycą i atopowym zapalenie skóry do leczenia biologicznego
 • diagnostyka alergologiczna z wykonaniem naskórkowych testów płatkowych
 • trychologia – diagnostyka oraz leczenie łysienia z badaniem mikrokamerą skóry głowy i komputerową analizą struktury włosa (wideotrichoskop Fotofinder), szczególnie leczenie łysienia androgenowego u mężczyzn i kobiet, łysienia telogenowego, łysienia plackowatego, różnicowanie i leczenie łojotokowego zapalenia skóry i łuszczycy owłosionej skóry głowy
 • dermoskopia – ocena znamion barwnikowych („pieprzyków”) wraz z ich wideodermoskopią czyli komputerowym zapisem obrazu znamion (wideodermatoskop Fotofinder)
 • laseroterapia narośli skórnych 
 •  znamion barwnikowych („pieprzyków”), znamion naskórkowych, włókniaków miękkich, nerwiakowłókniaków, brodawek łojotokowych, przerośniętych gruczołów łojowych, naczyniaków rubinowych, guzków mieszka włosowego, kępek żółtych powiek oraz innych zmian wywodzących się ze skóry (laser ablacyjny CO2)
  laseroterapia blizn, w tym blizn potrądzikowych (laser frakcyjny CO2)
 • krioterapia – brodawek wirusowych, brodawek łojotokowych, włókniaków miękkich oraz innych zmian wywodzących się ze skóry
 • biopsja zmian skórnych z diagnostyką histopatologiczną w zewnętrznym ośrodku
 • chirurgiczne wycięcie narośli skórnych wywodzących się ze skóry, niewchodzących w zakres medycyny plastycznej.
 • wenerologia – diagnostyka i leczenie chorób przenoszonych drogą płciową oraz chorób prącia, w tym laseroterapia grudek perlistych prącia
 • diagnostyka i leczenie rzadkich chorób autoimmunologicznych skóry- m.in. skórnej postaci tocznia rumieniowatego, twardziny ograniczonej (morphea), bielactwa
 • leczenie nadpotliwości

W codziennej praktyce dermatologicznej doktor Bartosz Ptak zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób skóry zarówno u dorosłych jak i dzieci a także chorobami przenoszonymi drogą płciową.

bon podarunkowy dentysta opole

BON PODARUNKOWY NA ZABIEGI STOMATOLOGICZNE

SPRAW NIESPODZIANKĘ NAJBLIŻSZYM,

ZADBAJ O ICH PIĘKNY UŚMIECH I ZDROWE ZĘBY